Świadomy Sen 0
Świadomy Sen
Ostatnio oglądałam świetny serial. Był trochę „magiczny”. Motyw, który przykuł moją uwagę był świadomy sen i „obee”. Oba te zjawiska bardzo mnie ciekawią, gdyż ich doświadczyłam.
Świadomy sen – to sen, który możemy kontrolować. Takiego snu doświadczam bardzo często. Jest to przyjemne, bo to ja decyduję co mi się śni, kto jest we śnie, jak się toczą wydarzenia i rozmowy. Czasem jednak powoduje on ze czas fazy snu potrzebny do odpoczynku jest zbyt krótki i przez to budzę się niewyspana lub z bólem głowy. Niemniej jednak jest to bardzo fascynujące zjawisko.
Zwolennicy twierdzą, że taki sen wpływa na nasza kreatywność, pomaga walczyć osobom, które miewają koszmary z tym problemem, pomaga w samopoznaniu i zrozumieniu niektórych swoich zachowań czy pojawiających się w rzeczywistym życiu uczuć i emocji. Niektórzy też twierdzą, że świadomy sen jest też pierwszym krokiem do podroży astralnych.
Na rynku jest wiele książek o tej tematyce oraz wiele informacji w Internecie. Opisane są również techniki jak wejść w taki świadomy sen. Ja osobiście nie używam żadnej, gdyż u mnie dzieje się to naturalnie. Po prostu w pewnym momencie zaczynam kontrolować sen.
.
Ciekawa jestem, ile osób potrafi śnić świadomie i czy wykorzystuje tę umiejętność w jakiś sposób?
Może wy też potraficie i chcielibyście się podzielić swoimi doświadczeniami?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl